Odstránenie vrások aplikáciou botulotoxínu

Botulotoxín  
V estetickej dermatológii sa toxín clostridium botulinum A využíva k odstráneniu mimických vrások a účinkuje ako myorelaxans, zamedzuje zvýšenej mimickej aktivite svalov (svalové stiahnutia) a vyhladzuje vrásky.Vyhladením vrások sa zjemnia črty tváre.Tvár získa  mladistvý, uvoľnený a odpočinutý výraz. Pôsobí aj preventívne proti vzniku nových vrások.
 

Použitie Najmä medzi obočím pri koreni nosa- odstránenie vrásky hnevu (glabella), okolí očí najmä pri vonkajších očných kútikoch (očné vejáriky), vodorovné vrásky na čele, nadmerné potenie podpazušia, niektoré typy vrások na krku.
 

Priebeh zákroku Ide o rýchly ambulantný zákrok, bez nutnosti rekonvalescencie, ktorý sa môže vykonávať celoročne.Ide o účinnú a spoľahlivú, bezpečnú metódu korekcie vrások s minimálnym rizikom
vedľajších účinkov. V rámci aplikácie sa používa minimálna dávka, ktorá je 1000 násobne menšia ako dávka toxická.V estetickej medicíne sa botulotoxín využíva pri korekcii mimických vrások už od roku 1990. Pomocou niekoľkých vpichov sa aplikuje botulotoxín do mimických svalov tenkou ihlou (inzulínkou). Výnimočne môže vzniknúť v mieste aplikácie začervenanie, mierny opuch, ktoré vymiznú do 1-2 hodín po aplikácii, drobné modrinky sa vstrebú v priebehu niekoľkých dní.Nástup účinku je do 48 hodín a zo dňa na deň sa zlepšuje, plne sa rozvinie po 14 dňoch a vyhladzovací účinok trvá priemerne 3 - 6 mesiacov.Trvanie účinku je individuálne závisí od rýchlosti odbúravania účinnej látky a od rýchlosti regenerácie nervových zakončení vo svale.

Po aplikácii sa odporúča 3-4 hodiny zostať vo vzpriamenej polohe, t.j. nepredkláňat sa neľahnúť si na chrbát ani na brucho 4 hodiny, precvičovať mimiku, vyhýbať sa fyzickej aktivite po dobu 3 dní. Po aplikácii nechodiť do solária, sauny, na kozmetiku a tvárovú masáž po dobu 2 týždňov.

Veľmi ojedinele (asi v  2% prípadov) sa môže objaviť pokles viečka (ptóza), dvojité videnie (diplopia) a suchosť oka, ktoré sa upravujú počas 2 - 4 týždňov.
Zákrok sa nevykonáva u pacientov mladších ako 18 rokov, u tehotných a dojčiacich žien.

Objednajte sa na konzultáciu

Zadajte prosím meno a priezvisko
Zadajte prosím vašu email adresu
Zadajte prosím telefónne číslo

 Označením súhlasíte so spracovaním a uchovávaním osobných údajov - kliknite pre viac informácií

Image CAPTCHA
Opíšte prosím údaje z obrázka.

Preferujeme prirodzené metódy omladenia a miniinvazívne zákroky bez nutnosti rekonvalescencie bezpečnosť,prirodzenosť a osobný prístup

  • Epilácie-odstránenie ochlpenia špičkovým laserom CANDELA - gentleLASE
  • Dermatoskopické vyšetrovanie znamienok
  • Odstraňovanie výrastkov, bradavíc, papilómov a iné frakčným CO2 laserom
  • Dermálne výplne kyselinou hyalurónovou
  • Lip refresh
  • Hydrolifting
  • Plazmalifting - PRP terapia
  • Medicínske mezoterapie tváre a vlasov
  • Aplikácia botulotoxínu
  • Lekárske peelingy anti - age a iné.

RENOVADERM s.r.o. dermatologická ambulancia   Koniarekova 19, 917 01 Trnava 

  +421 948 918 566     

  Ordinačné hodiny

  Kontaktné údaje

© 2024 RENOVADERM s.r.o.